Počasí v Táboře

Město Tábor leží v Jihočeském kraji, pro který je charakteristický větší úhrn srážek, a to hlavně kvůli vyšší nadmořské výšce. Celkově je v tomto kraji chladnější podnebí než ve zbytku České republiky.

Podnebí středoevropského charakteru

Samotné podnebí Táborska by se dalo přirovnat ke středoevropskému přechodnému typu. To znamená, že počasí má přechodný charakter - z každé strany na ně působí trochu jiný typ klimatu. Podle posledních meteorologických údajů má Tábor a jeho okolí mírně vlhké ale teplé oblasti - vše ale, stejně jako v celém kraji, záleží na nadmořské výšce, ve které se nacházíte.

Průměrné teploty

Průměrná roční teplota by se měla pohybovat kolem 8°C, což ale není směrodatné. V létě, tedy v nejteplejším měsíci léta - červenci, zde průměrné teploty dosahují asi 17°C. V některých dnech od června do sprna se teploty zvednou a naměříme zde nad 20°C, vedra přichází s 30°C - tyto teploty také nejsou žádnou výjimkou. V zimě teploty nejčastěji klesají pod hodnotu nula stupňů Celsia. V lednu tedy tradičně naměříme kolem -4°C, ale někdy se teploty zvednou i na 10°C. Jelikož ale Tábor leží na jihu České republiky, dočkáme se zde i zimních mrazíků, v podobě -20°C. Jak už jsme uvedli výše, tato oblast má více srážek než jiné, takže i v zimě zde lze čekat bohatou sněhovou nadílku - asi 20-30 cm sněhu poskytuje této oblasti skvělé podmínky pro zimní nadšence do běžeckého lyžování.

Aktuální počasí v Táboře on-line

Find more about Weather in Tábor, CZ