Táborské zážitky

Autor: Tereza Kopřivová | Datum: 7.11.2012

Jestli jste stejní nadšenci českých historických měst jako já, jistě jste už navštívili české město Tábor, jehož historie je velice bohatá a zdejší architektura skvostná.

Pokud se však do Tábora teprve chystáte, mám pro Vás zajímavý tip, který by Vám mohl obohatit zážitky z tak krásného města jako je právě Tábor.

Táborská relaxace

V Táboře jsem byla letos na podzim. Toto město jsem si už dlouho přála navštívit, a tak jsem dostala od rodičů, jako dárek k narozeninám výlet s přespáním a návštěvou do pivních lázní pro dvě osoby, tento výlet mi byl umožněn na základě dárkového certifikátu od zážitkovky ESENNCE.CZ, která prodává všechny možné zážitky, a jedním z nich jsou pivní lázně Tábor pro dva. Rozhodla jsem se, že si zážitek užiji s mojí mladší sestrou.

S městem Tábor je bezpochyby spojen hrad Hradiště, když se chystáte na výlet do tohoto města, je samozřejmostí, že místní hrad navštívíte. Ale co mě ještě více zaujalo, byly místní katakomby, které svou pětisetletou historií budí pocit napětí a strachu ale zážitek to byl nezapomenutelný a mám v plánu je navštívit ještě jednou.

Po náročném kulturním odpoledni jsme tedy byly rády, že nemusíme absolvovat náročnou cestu domů. Jak už jsem se již zmiňovala výše, na základě certifikátu bylo mě a mé sestře zajištěno ubytování v pěkném hotelu v centru města s pivními lázněmi.

Hotel je v podstatě bývalým pivovarem a historie na nás dýchala ze všech stran, přesto však vybavení hotelu bylo luxusní a personál byl příjemný. Už při odjezdu z domova, jsme věděli, že máme od sedmi hodin večer rezervované pivní lázně a moc jsem se na ně těšila.

Pivní lázeň – skvělá lázeň

Po dobré večeři v místní hospůdce nás tedy čekala pivní lázeň. Nejprve jsme se šly prohřát do bylinkové sauny, protože počasí nám celý den moc nepřálo a byla nám trochu zima a pak jsme si byly na chvíli zaplavat. Samotná pivní lázeň byla super. Byly jsme naloženy do pivní koupele ve velké dřevěné kádi, vedle kádě byla pípa, ze které jsme si mohly čepovat pivo v neomezeném množství. Sice nejsem milovníkem tohoto chmelového moku, ale ochutnat jsem musela, vždyť by to byl hřích, vzdát se takové možnosti. Po tak náročném jsme si ještě dopřály odpočinku na lůžku, které bylo vystláno ovesnou slámou. V táborských pivních lázních se mi moc líbilo.

Následující den se ani jedné z nás domů nechtělo, ale byly jsme odpočaté a spokojené. Shodly jsme se, že se o zážitek podělíme a táborskými pivními lázněmi obdarujeme i naše rodiče.

Myslím si, že pivní lázně jsou skvělým dárkem při každé příležitosti a svou originalitou obdarovaného jistě překvapíte!